Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu
1 czerwca 2015


Od dziś startuje III edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepszą, wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci”. Zobacz, co zmieniliśmy w tym roku!
Aż do końca lipca bieżącego roku administratorzy wiejskich stron internetowych z całej Polski będą mogli zgłaszać swoje strony do trzeciej edycji konkursu „SOŁECTW@ w sieci”.

Poprzednie dwie edycje konkursu pokazały nam, że jest to dobry kierunek działania. Dlatego w tym roku, nieco później, ale z nie mniejszym zaangażowaniem, ogłaszamy kolejną edycję konkursu. Nowością jest powiązanie go z naszą nieco młodszą inicjatywą jaką jest portal Naszawioska.pl – mówi Senator Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz pomysłodawca konkursu.

Generalne zasady konkursu pozostają bez zmian. Poniżej przedstawiamy zmiany w regulaminie w stosunku do lat poprzednich:

Portal Naszawioska.pl Projekt narodził się bezpośrednio w wyniku realizacji konkursu „SOŁECTW@ w sieci”. Uważamy, iż wiejskich stron internetowych jest zdecydowanie za mało. Dlatego analizując najlepsze z tych zgłoszonych do obu poprzednich edycji naszego konkursu, opracowaliśmy naszą propozycję jak może wyglądać strona internetowa sołectwa. Za pomocą portalu Naszawioska.pl sołectwa, które nie mają swoich stron mogą bezpłatnie zakładać je w prosty sposób.
Jednak wiemy, że jest już bardzo wiele dobrych, wiejskich stron internetowych w sieci. Dlatego też dajemy administratorom tych stron możliwość na podłączenie ich do naszego portalu. Wystarczy kliknąć na przycisk „DODAJ SOŁECTWO”, który znajduje się w górnym, prawym rogu portalu. Następnie wypełniając formularz rejestracyjny trzeba na końcu podać adres swojej strony, którą chce się podłączyć.
Podłączenie strony do portalu jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie! Strony, które zostaną zgłoszone w konkursie, ale nie zostaną zarejestrowane na portalu naszawioska.pl będą odrzucone z przyczyn formalnych. Więcej informacji o portalu można znaleźć tutaj: www.naszawioska.pl/o-portalu.html Jeszcze lepsze strony
Dla tych administratorów stron, którzy chcieliby zmienić swoje strony internetowe na jeszcze lepsze przygotowaliśmy coś specjalnego. Jeżeli uznacie, iż Państwa strona bardzo odbiega od zwycięzców konkursu i chcielibyście ją rozwinąć wystarczy skorzystać z naszego portalu Naszawioska.pl.
Przykładem bardzo dobrze prowadzonej strony internetowej na portalu jest wielkopolskie sołectwo Grabonóg. Wygrało ono konkurs na najlepiej prowadzoną stronę, na terenie Lokalnej Grupy Działania GOŚCINNA WIELKOPOLSKA, która jest partnerem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w tym projekcie.
Stronę można obejrzeć pod adresem: www.grabonog.naszawioska.pl
Aby założyć taką stronę wystarczy kliknąć na przycisk „DODAJ SOŁECTWO”, który znajduje się w górnym, prawym rogu portalu i wypełnić formularz zgłoszeniowy, nie podając jednak adresu swojej starej strony internetowej. Po aktywacji strony przez administratora będzie można założyć swoją nową stronę internetową wykorzystując materiały ze swojej poprzedniej witryny. Osoby potrzebujące pomocy w tym zakresie lub mające pytania zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego na portalu w zakładce KONTAKT.
Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu i w polu na adres starej strony, trzeba wpisać po przecinku adres nowej na portalu.
Spośród stron internetowych, które dokonają takie zamiany jury konkursowe wybierze jedną stronę, która otrzyma nagrodę specjalną! Otrzymać ją można za ciekawe wypełnienie i aktywne prowadzenie strony przez okres nadsyłania zgłoszeń, czyli od 1 czerwca do 30 lipca 2015R.

Finał konkursu
Dotychczas uroczysty finał konkursu odbywał się latem, w Warszawie podczas wręczania nagród w konkursie Sołtys Roku. III edycję konkursu będziemy rozstrzygać pod koniec października podczas konferencji poświęconej cyfryzacji oraz ekologii WIEŚ POLSKA-WIEŚ INNOWACYJNA. Wydarzenie to towarzyszy Międzynarodowym Targom POL ECO SYSTEM w Poznaniu. Więcej informacji o konferencji można znaleźć pod adresem: www.konferencja.kss.org.pl Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!


<