Podsumowanie konferencji
13 października 2016


Ponad 150 osób z całego kraju przyjechało by posłuchać o cyfryzacji polskiej wsi.
Wśród prelegentów byli przedstawiciele rządu, samorządu, sektora prywatnego oraz organizacji pozarządowych. Mówili zarówno o dobrych praktykach, ale także problemach związanych z walką z wykluczeniem cyfrowym na wsi. Jednym z powtarzających się tematów były trudności proceduralne zarówno na poziomie budowy infrastruktury informatycznej jak i kształtowania kompetencji cyfrowych. Poruszane były także pomysły dotyczące rozwiązywania tych barier w sposób przyjazny dla ostatecznych beneficjentów tych działań, jakimi są mieszkańcy wsi.

Gorąca dyskusja z udziałem nie tylko słuchaczy, ale także prelegentów pokazała konieczność organizacji w przyszłym roku panelu eksperckiego, który podobnie jak wykłady na konferencji pozwoli pokazać różne punkty widzenia na cyfryzację kraju. Postulaty postawione przez jej uczestników posłużą w formułowaniu dalszych działań Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz jego partnerów w budowie społeczeństwa obywatelskiego na polskiej wsi.

Na zakończenie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IV edycji konkursu SOŁECTW@ w sieci.

Oto tegoroczni zwycięzcy:
I miejsce www.czadrow.pl Województwo Dolnośląskie
II miejsce www.strazow.pl Województwo Podkarpackie
II miejsce www.starasobotka.pl Województwo Łódzkie

W nowej edycji konkurencji na najlepszą stronę na portalu Naszawioska.pl wygrały następujące strony:I miejsce www.harklowa.naszawioska.pl Województwo Małopolskie
II miejsce www.niemscice.naszawioska.pl Województwo Świętokrzyskie
II miejsce www.mnichow.naszawioska.pl Województwo Świętokrzyskie


<